www.pokonajastme.pl

Informacja i lokalizacja

Bardzo popularnym miejscem spacerów oraz wypoczynku rowerowego jest Ścieżka Przyrodniczo – Leśna znajdująca się na terenach leśnych Wierzchosławic – Dwudniaków (Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska).

Długość ścieżek leśnych to ponad 20 km. Świetnie nadają się do spacerowania, biegania i jazdy na rowerze. Jest też również ponad 3 km odcinek, idealnie równej, asfaltowej drogi dla amatorów rolek. Większość ścieżek leśnych jest „płaska” poza niewielkimi wyjątkami na drodze asfaltowej gdzie jest niewielki podbieg.

W czasie spaceru można się zatrzymać i odpocząć w specjalnie przygotowanych do tego miejscach – przystankach – gdzie oprócz ławek znajdują się specjalne tablice informacyjne dotyczące zwierząt, owadów leśnych, ryb i ptaków związanych z ekosystemami wodnymi. Trasa ścieżki prowadzi przez tereny wodne – stawy Wierzchosławickie, w których hoduje się najsmaczniejszego w regionie Karpia.

Ścieżka rozpoczyna się charakterystyczną drewnianą wiatą – bramą, która pokryta jest trzcinową strzechą. Na dużym placu jest miejsce na ognisko i mega plac do zabaw dla dzieci. W głębi placu umiejscowiono przekroje i opisy drzew występujących na tym terenie. Dostępne są również parkingi dla samochodów i zaplecze sanitarne.

Nieopodal znajdują się również stawy, Dwudniaki i Niwka, gdzie można w okresie letnim miło spędzić czas pływając lub opalając się nad wodą.