www.pokonajastme.pl

Informacje o imprezie

W tym roku liczba wystawców była bardzo skromna. Zabrakło kluczowych producentów sprzętu sportowego. Jednak widok żaglówek wstawionych pod dach targów dość miło zaskoczył.

Gościem tegorocznych targów był Aleksander Doba – podróżnik roku według magazynu National Geographic, który jako jedyny człowiek w historii, dzięki sile mięśni, samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej.

Znalazłem kilka nowości, w tym najbardziej oczekiwaną przeze mnie. Nareszcie mamy Polskiego dystrybutora, firmę VIDICOM, jednego z najlepszych producentów przenośnych systemów solarnych Goal Zero. Ta amerykańska firma udowodniła już kilkukrotnie, że sprzęt przez nich produkowany sprawdza się w ekstremalnych warunkach podczas wypraw prowadzonych na całym świecie. Od ścian Yosemite aż po zimowe wyprawy w Karakorum.

Zapraszam do odwiedzenia i zapoznania się z ich ofertą, ponieważ jest to naprawdę kawał dobrego sprzętu. A jeśli najważniejszą dla Ciebie cechą jest niezawodność będzie to na pewno trafiony zakup.
Goal Zerowww.goalzero24.pl

Wśród sprzętu, prezentowanego na targach, na uwagę zasługiwały nowe akcesoria do kamer GoPro. Szczególnie lampa doświetlająca z możliwością montażu na jednej listwie z kamerą. W tym małym urządzeniu spakowano trzy diody o mocy aż 400 lumenów! Każdy kto próbował nagrywać w nocy kamerą GoPro wie jakie to trudne.

O stoisku GoPro i ofercie firmy DJI mógłbym się rozpisywać jeszcze na trzy strony. Ręczny, trzy osiowy, sterowany Gimbal „RONIN” to absolutny top jeśli chodzi o urządzenia tego typu (cena/jakość). Z pewnością bardzo duża konkurencja dla systemu Glidecam, szczególnie że jego koszt to 10% systemu Glidecam.
DJI Roninwww.dji.com/product/ronin

Nie mogłem również pominąć stoisk, które są w kręgu zainteresowań biegaczy. Na stoisku Ale, Dr Jakub Czaja, pokazał mi nowości w ofercie firmy oraz zaznajomił z różnicami w stosunku do innych produktów dostępnych na rynku. Super sprawą są produkty w kapsułkach – ALE HydroSalt i ALE NutriPack.
Alealenergy.eu

Sprawę nagrań i suplementacji podczas biegu mamy załatwioną, pora na regenerację. Tutaj z pomocą na pewno przyjdą produkty firmy BLACKROLL. Rolka do automasażu wykorzystywana jest przeze mnie od dawna. Szczerze polecam tego typu produkty. W ofercie BLACKROLL każdy znajdzie coś dla siebie.
BLACKROLL www.blackroll.com.pl